Šola
Knjižnica
Kontaktni podatki
Srednja zdravstvena šola Celje
Knjižnica
Ipavčeva ul. 10
3000 Celje
Telefon : 03/428 69 09 in 03/428 69 31
E-pošta : knjiznica(a)szsce.si ali knjiznica-sscezdr(a)guest.arnes.si
Delovni čas knjižnice
ponedeljek – četrtek: 7.00 – 14.00
petek: od 7.00 – 13. 00
Knjižničarke
Suzana Kastelic, prof., univ. dipl. bibl.
Tanja Arh, univ. dipl. bibl.
Predstavitev knjižnice
Šolska knjižnica se nahaja v pritličju šole in meri 100 m2. Knjižnica hrani okoli 26.000 enot knjižničnega gradiva. Vse gradivo je vidno na COBISS/OPAC-u. Večino gradiva si lahko naši uporabniki izposodijo tudi na dom.
v knjižnici lahko prelistate okoli 50 naslovov domačih in tujih naslovov periodike. Uporabnikom je na voljo 30 čitalniških mest in 3 računalniki z dostopom do interneta.
Naloge šolske knjižnice
Šolska knjižnica je s svojo dejavnostjo sestavni del vzgojno-izobraževalnega sistema, procesa in razvoja vsakega posameznika, tako dijaka kot učitelja.
Šolska knjižnica sodeluje pri razvoju dijakovih kompetenc na področju branja, informacijske pismenosti in učenja. Z vsebinami knjižničnega informacijskega znanja pomaga knjižnica dosegati širše zastavljene cilje šole.
Temeljne naloge šolske knjižnice :
- zagotoviti, širiti, poglabljati znanje dijakov v okviru vsebin učnega načrta in v ta namen oskrbovati dijake in učitelje s knjižnim in neknjižnim gradivom ter drugimi informacijami.
- svetovanje pri iskanju, izboru ter vrednotenju gradiva za seminarske naloge
- usposabljati dijake v samostojne uporabnike knjižnic, knjižničnega gradiva in iskanja gradiva po svetovnem spletu, jih informacijsko opismenjevati ter motivirati za vseživljenjsko učenje.
- svetovanje pri izbiri kvalitetnega leposlovja ter vzpodbujanje branja.
Bibliopedagoške ure
V knjižnici izvedemo vsaj dve uri za vse prve letnike, kjer dijake seznanimo s knjižničnim redom, pravili izposoje, postavitvijo gradiva po UDK sistemu, iskanjem literature in virov v šolski knjižnici in po COBISS-u ter po svetovnem spletu. Hkrati dijake v okviru bibliopedagoških ur seznanjamo s pravili za oblikovanje seminarskih nalog in pravili za navajanje virov po standardu ISO v teh (navodila s primeri navajanja virov).
Najbolje sodelujemo z različnimi oblikami dela pri pouku slovenščine in umetnostne zgodovine. Uspešno se povezujemo in dopolnjujmo tudi s poukom informatike.
Druge dejavnosti, ki jih knjižnica izvaja
- učbeniški sklad
- bralni klub
- literarni dogodek s priznanim književnikom
- knjižničarski krožek
- razstave
Knjižnično gradivo je prosto dostopno in urejeno po sistemu UDK.